mail home
 
укр рус

концерти:
+380976583468
+380931613110
Киевский Рок Клуб
дата наступного концерту уточнюється.
усi концерти
21.12.2013 19:00 клуб "Гараж" (Ломоносова, 73)
Акорди і табулатури | Керівництво по застосуванню
 
 

 Керівництво по застосуванню

 

 Для того, щоб правильно розшифрувати нижчеприведені матеріали, варто засвоїти кілька важливих деталей, що стосуються позначень.


 В усіх піснях ми використовуємо стрій гітар на пів-тона нижчий за стандартний. Тобто, шоста струна у нас звучить як мі-бемоль, п`ята - як ля-бемоль і т.д. Але для зручності в приведених піснях ноти зображаються відповідно до стандартних позначень. Тобто


А - це ля
B - це сі (на відміну від також поширеної системи позначень, в якій В - це сі-бемоль, а сі позначається як Н)
С - до.
D - ре.
E - мі
F - фа
G - соль.


 Дієзи й бемолі позначаються стандартно, # та b відповідно. Але повторюю, насправді все звучить на пів-тона нижче ніж за стандартного способу настройки.
 6-та струна - це мі (в нас мі-бемоль, але менше з тим), 5 - ля, 4 - ре, 3 - соль, 2 - сі, 1 - мі. Це так, на всяк випадок. m - мінор.


 В табах:
 ххх - це коли ми лівою рукою приглушуєм струни, а правою б`єм по них.
 s - слайд ("ковзати"). Палець лівої руки ковзає по струні після того, як права дьорнула її, змінюючи положення затиску.
 h - хамер ("молоток"). Після того, як права рука смикає струну (а вона в цей час або зажата або ні), палець лівої руки натискає на струну на певну кількість ладів вище, ніж її було зажато.
 p - пул - ("відпустити"). Після того, як звук відтворено при певній позиції на струні одного з пальців лівої руки, він відпускає її й вона виявляється зажатою якимось з пальців на нижчому по номеру ладу. Нагадую, що лади нумеруються від кілків до деки в порядку зростання.
 b - бенд. Популярна в джазових мотивах фішка. Після того, як струну смикнуто правою, палець лівої, що її зажимав, підтягує її перпендикулярно до напрамку грифа (Взагалі, "перпендикулярно" передбачає два можливих варіанти, але не думаю, що хтось з вас буде намагатись втиснути струну в площину грифа).
 v - вібрато. Струна смикається правою, а палець лівої часто-часто й швидко-швидко хилитається. Є два варіанти - класичне вібрато, коли він вібрує в напрямку грифа, та джазове - коли перпендикулярно.
 f - флажилет. Струна не до кінця зажимається, а просто до неї приторкується палець лівої і одразу її відпускає після того як звук відтворено правою.


 Для більшості пісень приведені акорди, бо або таби в них тупі й прості, або їх просто нема.


 Загалом, якщо щось не зрозуміло з приводу власне оформлення - існує шалена кількість веб-ресурсів, які краще мене допоможуть вам освоїти ази гітарної майстерності. Проте, якщо ви вважаєте, що краще Харца педагога бути не може, або вам в лом ґуґлити й лазити по різним сайтам, то я міг би допомогти вам, наприклад:


 - намалювавши, яку струну на якому ладу треба зажимати в тому чи іншому акорді.
 - колись, зібравшись з силами, оформити усю цю інфу у вигляді академічно-нотного запису.


 І ще, маленьке зауваження. Якщо ви відчуваєте в собі силу відмовитись від послуг даного розділу й спроможні самотужки підбирати пісні - мої вітання. Ви на шляху до того, щоб писати власні пісні й, можливо, в майбутньому стати рок-зіркою :-). Хоча, навіть якщо у вас трабли навіть з виконанням пісень з готових таб - не засмучуйтесь. Ще нічого не втрачено в вашій музичній кар`єрі. Не соромтесь питати й просити. Хто шукає - той обов`язково знайде!

 

Kharts

 


випадкове фото


myRadio.com.ua - Включи свою музыку
  mail-to: band@psevdo.com.ua
developed by pSeVdo friends www.web-development.com.ua